Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 1
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
Cyklotrasy
Přidal Přidal admin , srpen 10 2008 23:06:54


Klikněte myší na mapu pro její zvětšení

PŘÍKLADY TRAS

 4120 Včelákov - Hlinsko - Čachnov

Včelákov
V obci je vystavěna socha sv. Jana Nepomuckého a pomník ležáckých dětí (před ZŠ)
Hlinsko
Za zhlédnutí stojí především jedna z části Souboru lidových staveb Vysočina - Betlém. Rezervace lidové architektury, expozice bydleni drobných řemeslníků v roubených domcích z poloviny 18. stol. Možnost zakoupení suvenýrů, bylinek, upomínkových předmětů. Dále možnost návštěvy Městského muzea a galerie - stálá expozice: pamětní síň rodiny Adámků a pamětní síň Karla Lidického (akademický sochař a hlinecký rodák), sezónní výstavy. V letních měsících tradiční výstava malířů Východních Čech s názvem „Výtvarné Hlinecko“ a též tradiční Adámkovy folklórní slavnosti. Široká nabídka stravování a ubytování.
Studnice
Studnice jsou jednou z nejstarších obcí Českomoravské vrchoviny. Obec nabízí krásný výhled do údolí Chrudimky s přehradní nádrží Hamry (zásobárna pitné vody pro Hlinsko).
Vortová
Návštěvníci zde mohou obdivovat dosud zachovalé rašelinné louky a na nich původní faunu a floru. Z okolní přírody zde mohou využít především rybník Zlámanec a Utopenec ke koupání
Kameničky
Galerie Antonína Slavíčka představuje život a dílo tohoto známého malíře, který zde působil a proslavil tuto obec. Okolí obce lemuje malebná krajina. Je zde možné ubytování přímo ve středu obce v penzionu. Nedaleko obce se nachází rybník Krejcar a přírodní rezervace Volákův kopec. Kameničky se pyšní titulem Vesnice roku ČR 2001.
Chlumětín
Obci probíhá naučná stezka Pramene Chrudimky. Je zde vystavěn pomník obětem války.
 Svratouch
Nabízí ubytování v chatové osadě, penzionu i v soukromí. K osvěžení poslouží rybník Chochol a letní kulturní areál. V letní sezóně je zde možnost shlédnout různé výstavy obrazů.
Karlštejn
Lovecký, zámeček zbudovaný hrabětem Kinským v 70. letech 18. století, který je dnes využíván k rekreačním účelům. Je součástí obce Svratouch. Osadou Karlštejn prochází hřbet Žďárských vrchů a zároveň zde probíhá evropská rozvodnice, dělící úmoří Černého a Severního moře.  

4122 Krucemburk - Oldřetice

Kladno
První zmínka o vsi pochází z roku 1392, kdy b1a součásti rychmburského panství. Vznikla jako typická údolní lánová ves s chalupnickými usedlostmi po obou stranách Dolského potoka v nadmořské výšce 601 m.
 
Vojtěchov
První písemné zmínka o vsi Vojtěchov pochází z roku 1392, kdy patřila k rychmburskému panství. Vznikala v rámci pozdně středověké kolonizace pravděpodobně již ve 13. století, roku 1485 náležela k panské rychtě. údolní lánovou ves, situovanou po obou údolí Ranského potoka v nadmořské výšce 528 rn, tvořily především větší roubené či zděné uzavřené statky doplňované chalupnickou zástavbou.
 

4187 Dřevíkov — Možděnice - Křemenice

Dřevíkov - Veselý kopec
Zde vás uvítá náves s původní zástavbou a bývalou židovskou. uličkou. Za obcí objevíte židovský hřbitov s náhrobními kameny oc poloviny 18. století. Soubor lidových staveb volně rozptýlených po okolí. Každoročně se zde konají tradiční oslavy, trhy a masopust. Téměř po celý rok probíhají různé výstavy přibližující život našich předků.

 
Možděnice
Obec nabízí ke shlédnutí dílny venkovských řemeslník kolářská, bednářská a truhlářská dílna. Za pohled stojí též roubená škola z roku 1814.
 

4183 Všeradov - Vortová

Trhová Kamenice
V blízkosti náměstí objevíte řadu zděných i roubených domků. Naleznete zde mnoho přírodních památek jako jsou Mlýnský rybník, Rohlík, Zadní rybník, Buchtovka a Upolíny u Kamenice. V budově bývalé fary je muzeum se stálou expozicí. Směrem na Hlubokou je rozhledna nabízející pohledy na široké okolí obce. Místní hotel situovaný v blízkosti náměstí nabízí ubytování a stravovaní.
 
Rváčov
V obci se nachází kostelík Sv. Mikuláše postavený před rokem 1350 a též Nový rybník s „Čertovým kamenem, ke kterému seváže pověst se stavbou právě tohoto kostela. Naleznete zde i kamenný náhrobek posledního Rváčovského rychtáře z roku 1846.
 

 

Cykloprůvodce:

https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/prirucka-jizdy-na-kole
9511 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Prosinec 2023
N Po Ú S Č S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer